عشق من شهادت
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
تاریخ افتتاح:12/11/1390
هدف: انعكاس اطلاعات و اخبار مربوط به ازادگان و گسترش فرهنگ ایثارگری در جامعه
استراتژی: تببین و تبلیغ اصول و آرمانهای انقلاب،امام و رهبری
مواضع سیاسی: مستقل با عشق به ایران و در خط ولایت
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
مطالب اخیر وبگاه
بخشی از سخنان حجت الاسلام احدی  ریاست محترم مؤسسه پیام آزادگان:
 مؤسسه در نهایت دلسوزی و در نهایت تلاش و جدیت از طریق قانونی هم برای احقاق حق آزادگان. به شکل جدی و دلسوزانه در تلاش بوده و هست و خواهد بود از طرق صحیح و قانونی با حفظ حیثیت آزادگان. در بحث تبصره ماده 13 بیشترین جلسات را با مسئولین دولتی، با بنیاد شهید، با معاون رئیس‌جمهور وقت آن زمان از طریق حاج‌آقای ابوترابی داشته‌ایم و باز هم برای ادامه آن هم تلاش می‌كنیم. در بحث مجموعه خودکفایی به صراحت تمام عرض می‌کنم که هیچ کسی، هیچ مجموعه‌ای به اندازة مؤسسه در اتخاذ روند صحیح مجموعه خودکفایی اقدام نکرده. همه دوستان می‌دانند برگة سهام خودکفایی فقط توسط دفاتر مؤسسه و یا رابطین و یا همین هیئت‌هایی که شما خودتان بودید انجام شده. هیچ کسی به اندازة ما (مؤسسه) در تصحیح روند کاری خودکفایی اقدام نکرده منتهی ما راه را درست رفتیم ما نرفتیم جاده کرج را ببنیدیم ولی نشستیم با آن‌ها صحبت کردیم
«من می‌گویم امروز یک آزاده‌ای حیثیت آزادگی خود را زیر پا بگذارد برود جلوی پاستور، حرام است، حرام است، حرام، هر جا می‌خواهید این را بنویسید، امروز برای طلب مرخصی و غیره و غیره جمع شدن جلوی پاستور به روح ابوترابی خیانت است»
**************************************************
نقدی دلسوزانه و نصیحتی دوستانه به حاج آقا احدی-رحمان سلطانی
با نهایت احترامی برای شما به عنوان یک روحانی آزاده قائل هستم،لازم می دانم از باب خیرخواهی چند نکته بعنوان دلسوزی متذکر شوم به امید آنکه«فذکر فان الذکری تنفع المؤمنین»نافع واقع شود.
اینکه فرمودید در خصوص ماده 13 و شرکت خودکفایی هیچ کسی به اندازه حضرتعالی و مجموعه تحت مدیریت شما تلاش نکرده است،در حد یک ادعای اثبات نشده است زیرا شما اشراف کامل به سایر تلاش ها و زحمات طاقت فرسای مجموعه ها و افراد دیگر که یک هزارم امکانات مؤسسه پیام را نیز در اختیار ندارند،نداشته و زحمات آنان را نادیده گرفته اید که جای تامل دارد.
در خصوص احقاق حق آزادگان،برخی افراد و گروههای خودجوش زحماتی کشیدند که نه بودجه و امکاناتی در اختیار داشتند و نه از پشتوانه حمایتی افراد خاص برخوردتر بودند و نه چشمداشتی برای این تلاش ها داشتند.
البته شکی نیست که شما و مؤسسه پیام نیز زحمت کشیدید و تلاش کردید،اما اگر به حجم وسیع امکانات مالی و پشتوانه های فراوان و نیروی انسانی به خدمت گرفته بنگریم،بی غرض می توان گفت که تلاش و کارهای و پیگیری های شما قاعدتا باید فراتر از اقدامات صورت گرفته باید انجام می شد و کافی نبوده است و با توجه به همین حقیقت استکه اکثر آزادگان از عملکرد ضعیف مؤسسه در پیگیری مطالبات آزادگان خشنود نبوده و رضایتمندی لازم ندارند.
اما در باره مطلبی که فرمودید تجمع در مقابل پاستور حرام است و سه بار تاکید کردید که حرام است حرام است حرام است:
بنده نیز مانند شما با هر گونه تجمعی مخالف بوده و هستم، ولی حداکثر می توانم بگویم
از نظر بنده تجمع اشتباه است و به مصلحت آزادگان نبوده و راههای بهتر و مؤثرتری از تجمع برای پیگیری و احقاق حقوق و مطالبات آزادگان وجود دارد.
حضرتعالی از این نکته اساسی غافل شده اید که صدور حکم حرمت و یا حلیت آن هم با این صراحت و قاطعیت تنها در حیطه صلاحیت مراجع عظام می باشد و امثال بنده و حضرتعالی که چند سالی را به تلمذ دروس اصول و فقه اشتغال داشته ایم دارای چنین صلاحیتی نیستیم.
شما با تاکید بر حرمت چنین مسئله ای در واقع وارد حریمی بزرگ با عنوان صدور فتوا شده اید که بدعتی خطرناک است که به مراتب قبح آن از تجمع چند نفر در مقابل پاستور و غیره فراتر است.
 
صدور فتوای حرمت اگر به صورت ناصواب و بدون صلاحیت های لازم صورت گیرد ،چونکه انتساب
امری غیر واقعی به شارع مقدس است ،می تواند نوعی دروغ بستن به خداوند تبارک و تعالی محسوب شود و با زبان روزه ارتکاب چنین عملی بر اساس فتوای همه مراجع عظام سبب ابطال روزه،وجوب کفاره و خروج از عدالت می شود.
بنابراین حاج آقای محترم اگر به این نکته اساسی دقت نداشته و غفلت کرده اید،لازم است اصلاح فرموده و برای جبران آن به درگاه ربوبی انابه فرمایید.

اما این جمله ی حضرتعالی«حرام عرفی» نیز باعث تعجب حقیر شد،چند سالی که بنده و دوستان در محضر اساتید مختلف شاگردی کرده ایم چنین اصطلاحی را نشنیده و اصطلاحی بدیع و ساختگی به نظر می رساند.

حکم حرمت یک امر شرعی است و عرف را دخل و تصرفی در آن نیست و در اختیار شارع مقدس است،حالا حضرتعالی این اصطلاح جدید را از کجا آورده اید نمی دانم و نمی دانم چه اصراری بر افزودن ادبیات جدید در حوزه مسائل و مباحث فقهی که صلاحیتی در ان نداشته را دارید؟

در خصوص عرف حداکثر چیزی که وجود دارد،این استکه در صدور احکام فقهی توسط مراجع برخی موارد استناد به عرف می شود واین به معنای حرمت عرفی و یا حلیت عرفی نیست.بلکه صدور حکم شرعی به استناد عقل،نقل و عرف است.

در پایان متذکر می شوم ریشه برخی انحرافات عقیدتی وارد شدن افراد غیر متخصص در حوزه صدور احکام و باب افتاء است که گاهی ناخواسته و ندانسته انسان را فرسخها دور از آموزه های اصیل دینی قرار می دهد و در پاره ای موارد در مقابل آن.
مشفقانه و دوستانه به حضرتعالی تذکر می دهم اشتباهات فاحش صورت گرفته در این گفتار را اصلاح فرمایید و یا جوابی متقن و متین ارائه فرمایید.


نویسنده رحمان سلطانی در 10:32 ب.ظ | نظرات()
چهارشنبه 1 مرداد 1393 03:11 ب.ظ
با تشکر و با قبولی عبادت شما برادر
رحمان سلطانیخدا به شما خیر عنایت کند
چهارشنبه 1 مرداد 1393 03:08 ب.ظ
تشکر از شما بیرجند
رحمان سلطانیموفق باشید
چهارشنبه 25 تیر 1393 10:25 ب.ظ
خدایا هرکسی برای احقاق حق آزادگان تلاشی می کندبه لطف خودت همه گناهانش را ببخش و همه چیز به او عطا فرما.. و خدایا هرکسی در طول این مدت به ما ظلم کرده و حق مان رانمی دهندو
ظایع کرده است دردی لاالاج و مرگی سخت عذابی دردناک برایش
آرزومندم... زیرا خداجان خودت فرمودی در سوره مبارک زلزله ذره خیره یره و ذره شره یره مامسلمانیم و به شماوقرآنت اعتقاداریم
یکشنبه 22 تیر 1393 08:36 ق.ظ
سلام حاج آقا،

بسیار ممنونم که در این باب نظر گرانقدر شما را خواندم اگرچه دو موضوع باعث است که من فعلا در این باره ننویسم یکی دوری از هیاهوی عده ای که با هر چیزی مشکل دارند بدون اینکه ابتدا در ان تامل کنند.

ولی نکته مهمتر این است که من احساس میکنم در این سخنان جناب احدی نکته مغفول چیزی دیگه ای است و قضییه حرمت تجمع و اینها مسئله قابل ذکری نیست در مقابل ان مسایل بهر حال از نوشتار متین شما استفاده کردم امیدوارم من هم بتوان و فرصت کنم تحلیلی در این باره داشته باشم.
رحمان سلطانیعلیکم السلام
ان شاء الله از تحلیل و نقد حضرتعالی هم استفاده می کنیم.
شنبه 21 تیر 1393 09:59 ب.ظ
سلام حاجی طاعات و عبادات قبول درگاه حق انشالله. نقد بسیار عالی کردید همواره دست حق همراهتان باد
رحمان سلطانیسلام آقا جمشید.عبادات و بندگیت مقبول حق و تشکر از لطف حضرتعالی
شنبه 21 تیر 1393 01:37 ب.ظ
سلام جناب آقای سلطانی با آرزوی قبولی طاعات از زحمات شما برای آزادگان بسیار سپاسگزارم وامیدوارم در پنا یزدمنان سلامت وسربلند باشی عمر آدما کوتاه ولی آرزوهای بسیار بلند دارند احدی بوی الرحمان ما ها سال هاست که در امد به فکر فردا که در پیشکاه خداوند می باستی جواب پس بدهیم باش نه بفکر فتوا دادن
رحمان سلطانیسلام برادر عزیزم
طاعات و عبادات قبول
موفق و سعادتمند باشید
شنبه 21 تیر 1393 12:40 ب.ظ
درود بر شما وهزاران درود بر پدرو مادرت خداوند همه منحرفین وآنان که خود را تحمیل دیگر آزادگان میکنند تحت لوای شرکت و یا موسسه و یا هیئت به راه راست هدایت و در غیراینصورت اول رسوای عام و خاص وبعد به درک اسفل السافلین هدایت فرماید ..آمین...
رحمان سلطانیسلام و درود بر شما عزیز
شنبه 21 تیر 1393 09:36 ق.ظ
سلام بر مردان خط شکن عرصه دفاع وجهاد چه در زمان جنگ تحمیلی وچه درجنگ نرم کنونی ضمن تشکر ازنقد منصفانه ومقتدرانه حضرت عالی برصحبت های اقای اوحدی ،سلامت
وسعادتان آرزوی قلبی ماست یاعلی
رحمان سلطانیسلام و درود بر شما
طاعات قبول و ایام به شادی و سرور
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم
برچسب‌ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic